Szukając odpowiednich artykułów dla pociech, warto kierować się zdaniem ekspertów. Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka daje rodzicom pewność, że są odpowiednie dla Matki i Dziecka.

Właściwe i zdrowe odżywianie, bezpieczna zabawa i pielęgnacja są niezwykle ważnymi kwestiami związanymi z opieką nad dziećmi. W gąszczu reklam i wśród półek sklepowych uginających się od towarów, trudno podjąć decyzję, dotyczącą tego, co będzie najlepsze dla malucha, szczególnie rodzicom spodziewającym się pierwszego dziecka. Aby im pomóc w wyborze, Instytut Matki i Dziecka opiniuje produkty przeznaczone dla niemowląt, dzieci i kobiet w ciąży.

Bezpieczeństwo od pokoleń

Instytut jest najstarszą jednostką prowadzącą tego typu działalność w Polsce. Doświadczenia w tym zakresie sięgają lat powojennych, kiedy to w oparciu o najbardziej palące potrzeby zdrowotne społeczeństwa np. niedożywienie, rozpoczęto współpracę z przemysłem, opracowując receptury produktów ułatwiające walkę z tymi problemami. Działalność opiniodawcza i związane z nią szeroko rozumiane poradnictwo, idealnie wpisuje się w realizowaną przez Instytut misję prozdrowotnej edukacji w zakresie zdrowia publicznego.

Jak opiniujemy?

Wydajemy opinie na temat różnych produktów. Zespoły ekspertów wypowiadają się na temat produktów spożywczych, kosmetyków czy artykułów użytkowych np. pieluszek, wózków czy butów. Wyjątkowość opinii wydawanych przez Instytut wynika z tego, że nie ograniczamy się tylko do oceny kryteriów technicznych dotyczących jakości materiałów, składników czy konstrukcji – oceniamy także bezpieczeństwo zdrowotne i rozwojowe. Sprawdzamy, czy produkt jest odpowiedni do wieku dziecka, a tym samym czy wspomaga jego harmonijny rozwój. Oceny eksperckie wydają specjaliści medycyny wieku rozwojowego, korzystając z doświadczenia i wiedzy lekarzy pediatrów, neonatologów, ortopedów czy rehabilitantów i wielu innych. W badaniach użytkowych biorą udział zarówno wybrane grupy naszych pacjentów, jak i pracownicy Instytutu, przede wszystkim pielęgniarki, położne i lekarze wraz ze swoimi dziećmi, w odpowiednim wieku. Z uwagi na swoją pracę, nasz personel jest szczególnie wrażliwy na pewne cechy użytkowe produktów. Nową jakością w opiniowaniu jest prowadzenie prac badawczo – rozwojowych zmierzających do stworzenia bezpiecznych, a zarazem optymalnych produktów dla populacji wieku rozwojowego np. dla kobiet w ciąży. Przykładem jest seria preparatów witaminowych dla kobiet w ciąży, których skład jest dopasowany do zwyczajów żywieniowych Polek oraz jako pierwszy do każdego z trymestrów ciąży. Zdrowie, bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój dziecka to wartości bezcenne dla każdego rodzica. Pozytywna opinia Instytutu i jej świetnie rozpoznawalny symbol stanowią synonim tych wartości. Instytut Matki i Dziecka od wielu lat wspiera rodziców w ich codziennych wyborach. Eksperci Instytutu wypowiadali się dotychczas na łamach prasy i w mediach, jednak ich obecność nie była wystarczająca. Rodzice szukali bezpośredniego kontaktu i odpowiedzi na trudne dla nich pytania, czy wątpliwości dotyczące produktów dla dzieci. Specjalnie dla nich powstał serwis epozytywnaopinia.pl, który właśnie rozpoczyna swoją działalność.

Epozytywnaopinia.pl – codzienne wsparcie w podejmowaniu świadomych decyzji

Portal epozytywnaopinia.pl został stworzony jako idealna, łatwo dostępna dla rodziców płaszczyzna komunikacji pomiędzy ich edukacyjnymi potrzebami w zakresie wiarygodnych informacji o bezpieczeństwie produktów, właściwym ich wyborze i doborze korzystnie wspierającym prawidłowy rozwój dziecka a edukacyjną rolą Instytutu jako eksperta w tym zakresie. Serwis to przede wszystkim baza wszystkich produktów, które uzyskały pozytywna opinię Instytutu Matki i Dziecka. Skuteczna wyszukiwarka, zdjęcia i opisy , pozwolą rodzicom szybko znaleźć bezpieczne i polecane artykuły dla dziecka. Powszechnie wiadomo, że pomimo ogromnej ilości informacji dostępnych w Internecie, przyszli rodzice wciąż poszukują wiarygodnego źródła wiedzy. Instytut ma nadzieję, że takim niezależnym, zaufanym źródłem stanie się dla nich ten serwis. Zawiera on kompendium wiedzy dla rodziców, którzy szukają merytorycznych treści na wysokim poziomie. Eksperci Instytutu – lekarze, specjaliści i naukowcy dzielą się tam z rodzicami doświadczeniem zdobytym w trakcie wielu lat opiniowania. Artykuły dostępne na stronie pomagają rodzicom dokonać wyboru produktu, którego szukają. Zwracają i uwagę na kryteria, które są stosowane w procesie opiniowania i pozwalają skorzystać z rekomendacji Instytutu lub dokonać samodzielnego, świadomego i mądrego wyboru. Zajrzyj na www.epozytywnaopinia.pl i dokonuj mądrych wyborów – dla siebie i swojego dziecka.

Aleksandra Świeboda Kierownik Działu Ocen i Rozwoju Współpracy Instytut Matki i Dziecka

Podobne posty